IMG 1295W dniu 1 czerwca 2023 roku z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinno – Ekologiczny. Na piknik przybyli zaproszeni goście: przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim, przedstawiciele Gminy Krynice. Wójt Pan Jacek Wiśniewski, Sekretarz Pan Marcin Kurzępa, Skarbnik Pani Sylwia Pitura, Przewodnicząca Rady Gminy Pani Bogumiła Dziubińska, Przewodnicząca Rady Rodziców Przedszkola Pani Katarzyna Jasina, rodzice i mieszkańcy Gminy Krynice oraz oczywiście nasi drodzy uczniowie i przedszkolaki.
Piknik otworzyła uroczyście Pani dyrektor Jolanta Maciąg, powitała przybyłych gości, rodziców oraz uczniów naszej szkoły i przedszkola. Złożyła wszystkim dzieciom najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Dziecka i zaprosiła uczestników pikniku, dzieci i dorosłych do wspólnej zabawy, korzystania z przygotowanych atrakcji a na ręce przedszkolaków przekazała zabawki do nowo zakupionej dla nich piaskownicy.
Następnie głos zabrał Wójt Gminy Krynice, Pan Jacek Wiśniewski. Złożył dzieciom życzenia i na ręce Pani Katarzyny Jasina przekazał cukierki dla przedszkolaków a na ręce przewodniczącego szkoły dla wszystkich naszych uczniów szkoły podstawowej. .
W kolejnym punkcie Pikniku wystąpili przedstawicieli klasy ósmej, którzy wzorem lat poprzednich zasadzili „drzewko absolwenta” pozostawiając po sobie trwały ślad. W tym samym czasie przedstawiciele klas IV – VIII dostali zadanie w plenerze. W zespołach wykonywali znaczek ekologiczny „Pamiętaj są zasady – segreguj odpady” Nad wykonaniem prac czuwali wychowawcy i nauczyciel plastyki p. Alina Wiśniewska. Na scenie równocześnie odbywały się występy przygotowane przez najmłodszych, przedszkolaków oraz uczniów klasy pierwszej i drugiej. Przedszkolaki zaprezentowali śpiewająco utwór „Moja wesoła rodzinka”. Klasa pierwsza wystąpiła z utworem „Świat w naszych rękach” a drugoklasiści zaśpiewali piosenkę pt. „Ziemia wyspa zielona”.

Po występach najmłodszych przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim przeprowadzili pogadankę z przedszkolakami nt. Bezpieczeństwa na drodze. Najmłodsi poznali zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowych oraz otrzymali zawieszki odblaskowe, które noszone zwiększą ich bezpieczeństwo na drodze. Wszyscy uczestnicy pikniku mogli też obejrzeć tresurę psa policyjnego .
W czasie Pikniku mogliśmy też obejrzeć pokaz tańców przygotowanych przez Lubelskie Centrum Inicjatyw Tanecznych, które prowadzi w naszej szkole pozalekcyjne zajęcia taneczne. Tańce i układy prezentowali nasi uczniowie i przedszkolaki, którzy na te zajęcia uczęszczają.
W tym dniu wszyscy uczestnicy Pikniku mogli całkowicie za darmo korzystać z dmuchanych zjeżdżalni, fotobudki ,,Warsztatu wspomnień”, Planetarium i Molekularium , które były do ich dyspozycji do końca czasu trwania Pikniku. Można było też pomalować twarz, skorzystać z usług Face painterek Zuzanny Piwko i Magdaleny Jasińskiej, co cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Były konkurencje sportowe z nagrodami, można był też wykonać sobie sesję zdjęciową.
Każda klasa z okazji Dnia Dziecka otrzymała od Samorządu Uczniowskiego słodki rożek cukierków. Nikt z naszego Pikniku nie wyszedł głodny. Na gości czekali uczniowie z wypiekami swoich rodziców, woda, kiełbaski z grilla oraz lody ufundowane przez państwa Magdalenę i Jarosława Matuszaków, za co serdecznie dziękujemy.
Całą imprezę poprowadził przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Maciej Buczak, a oprawę muzyczną przygotował Michał Skrzyński.
Dzieci bawiły się wyśmienicie korzystając ze wszystkich przygotowanych atrakcji, Zapytany przedszkolak Krzyś, czy podobał mu się dzisiejszy dzień opowiedział ,, To był najfajniejszy dzień w przedszkolu „ 
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!