Szkoła Podstawowa w Krynicach

zskrynice@wp.pl
kontakt@zskrynice.pl

Biblioteka Szkolna

Historia biblioteki szkolnej w Szkole Podstawowej w Krynicach jest ściśle związana z powstaniem i rozwojem szkoły. W obecnym budynku biblioteka mieści się od roku 1962.

Biblioteka Publicznego Gimnazjum rozpoczęła działalność w 1996 roku, kiedy to w myśl założeń reformy oświaty utworzone zostało gimnazjum im. Batalionów Chłopskich. Od tamtego czasu przy Zespole Szkół działały ramię w ramię biblioteki Gimnazjum i Szkoły Podstawowej.

W roku 2017 w związku z kolejną reformą edukacji Zespół Szkół przekształcony zostal w szkołę podstawową, z tego też powodu biblioteka obu szkół uległa połączeniu.

Godziny pracy
W roku szkolnym 2017/2018 biblioteka szkolna zaprasza odwiedzających w godzinach:

BIBLIOTEKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Godziny pracy

wtorek10:25 - 12:40
 czwartek08:45 - 10:35

Regulamin biblioteki:
  1. W bibliotece obowiązuje cisza.
  2. Z biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.
  3. Jednorazowo można wypożyczyć trzy książki na okres miesiąca.
  4. Nie wolno przetrzymywać książek, ponieważ czekają na nie inni.
  5. Wypożyczone książki należy zawsze szanować.
  6. Na dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego wszystkie książki powinny być obowiązkowo zwrócone.
  7. Fakt zagubienia lub zniszczenia książki należy zgłosić nauczycielowi bibliotekarzowi.
Głównym celem biblioteki jest zaspakajanie potrzeb czytelniczych i informacyjnych uczniów i pracowników szkoły, jak również gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie wszelkich materiałów bibliotecznych.
Biblioteka gromadzi lektury, beletrystykę, literaturę popularnonaukową oraz czasopisma. Biblioteka posiada również zbiory multimedialne, w tym: kasety VHS (filmy edukacyjne, ekranizacje lektur), programy multimedialne na CD (encyklopedie, słowniki, materiały nauki języków), a także CD Audio i DVD. Księgozbiór Biblioteki Zespołu Szkół obejmuje ponad 10 000 pozycji. Biblioteka prowadzi akcesję czasopism, takich jak: Żywią i Bronią, Język niemiecki - nauczaj lepiej, Wiedza i Życie, Świat Nauki.
W pomieszczeniu biblioteki wydzielony jest księgozbiór podręczny zawierający encyklopedie ogólne i specjalistyczne, słowniki językowe i rzeczowe, albumy oraz inne pozycje z różnych dziedzin wiedzy.
Użytkownicy biblioteki mogą korzystać również ze stanowiska komputerowego z dostępem do internetu. Czytelnicy mają wolny dostęp do półek i mogą samodzielnie wybierać książki. Regał z "nowościami" zachęca do sięgania po nowinki książkowe.

Biblioteka prowadzi działalność propagującą czytelnictwo. Co roku organizowane są obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych. Biblioteka włącza się do akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Organizowane są konkursy czytelnicze.