U progu świąt Bożego Narodzenia, na dwa dni przed Wigilią zaproszeni goście  Wójt Gminy Krynice, Pan Jacek Wiśniewski, Proboszcz parafii Krynice ks. Mariusz Łoza, nauczyciele emeryci, Przewodniczący Rady Rodziców  SP Pan Stanisław Matuszak  i cała społeczność szkolna  spotkali się na spotkaniu opłatkowym. 
Spotkanie rozpoczęła Dyrektor  Szkoły Jolanta Maciąg od powitania wszystkich zebranych i przybliżenia magii Świąt Bożego Narodzenia, która sprawia, że w każdym z nas budzi się dobro.  Mówiła by nie wstydzić się złożyć życzenia nie tylko przyjaciołom i nauczycielom, których lubimy ale i tym, z którymi dzieli  nas konflikt, z którymi na co dzień nie jesteśmy zżyci.  Zapewniała, że wyjątkowość Świąt Bożego Narodzenia daje nam tę odwagę i powinniśmy z niej skorzystać. Mówiła, nie bójmy się zatem naszych pozytywnych odruchów – nic złego nie może się stać, kiedy jeden człowiek wyciąga do drugiego rękę z opłatkiem, aby życzyć mu zdrowia, szczęścia i wesołych świąt Bożego Narodzenia.  W tym miejscu  dyrektor szkoły złożyła   wszystkim zebranym życzenia słowami :

W  ten magiczny  czas  Bożego  Narodzenia
Życzę Nam ,wszystkim tu zgromadzonym i Waszym bliskim
chwil  pełnych blasku, radości  i uśmiechów
Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych
będzie  dla nas  momentem odpoczynku ,wytchnienia
od codziennych trosk i obowiązków
A Nowy Rok 2023 niech przyniesie
wiele ciekawych wyzwań,
sukcesów i pozytywnej energii.

Następnie uczniowie klasy 7, Szymon Bosiak, Adam Stryczek i uczennica klasy 5, Nikola Beńko  wykonując najpiękniejsze kolędy polskie wprowadzili nas w klimat świąt Bożego Narodzenia. Swoją cegiełkę dołożył  ks. Mariusz Łoza, który przed odczytaniem fragmentu Ewangelii według świętego Łukasza.  zaprosił wszystkich zebranych do wspólnego kolędowania, co sprawiło jeszcze większa wyjątkowość chwili. Po odczytaniu Ewangelii nastąpiło wspólne łamanie się opłatkiem i składnie życzeń.