Zespół Szkolno - Przedszkolny w Krynicach

Krynice 9, 22-610 Krynice

tel. 84 663 02 15
fax. 84 663 02 33

NIP 921-17-06-463

zskrynice@wp.pl

Potrójny sukces w konkursie regionalnym

konk plast 21 sm1Dwie nagrody i jedno wyróżnienie zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Krynicach, którzy wykonali prace na Regionalny Konkurs Plastyczny "Baczyński jakiego nie znamy", organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu. Krynicka placówka ma swoich przedstawicieli w gronie laureatów zarówno w młodszej, jak i w starszej kategorii wiekowej.

Spośród plastyków, którzy uczą się w klasach IV - VI drugie miejsce zajął Michał Skrzyński, a w grupie uczniów z klas VII - VIII trzecia nagroda trafi do Wiktorii Rarot. Wyróżnienie w tej samej kategorii otrzyma trzecia reprezentantka SP Krynice Dominika Hacia.

Na konkurs wpłynęło 91 propozycji, zgłoszonych przez młodych plastyków z czterech powiatów - biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego.

Ich prace oceniali dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu Dorota Mach, kierownik wydziału promocji i wspierania edukacji w tej placówce Alicja Piskorska i nauczyciel projektowania graficznego Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu Michał Mazurkiewicz.

Pretekstem do organizacji konkursu były obchody Roku Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, ogłoszonego z okazji 100. rocznicy jego urodzin.

Przez kilka najbliższych tygodni prace można oglądać na pokonkursowej wystawie w galerii "BipeArt" Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu.

konk plast 21 1
konk plast 21 2
konk plast 21 3
konk plast 21 4

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Warto zajrzeć

oke logo 1
 
cke logo 1
 
pszs 1
 
   lscdn1
men 1
 
kur lbn

 

Free business joomla templates