Zespół Szkolno - Przedszkolny w Krynicach

Krynice 9, 22-610 Krynice

tel. 84 663 02 15
fax. 84 663 02 33

NIP 921-17-06-463

zskrynice@wp.pl

Razem przeciwko przemocy i uzależnieniom

pilka w grze 19 sm1Zajęcia sportowe, spotkania edukacyjne, konkursy i spektakl o uzależnieniach. To tylko wybrane pomysły na przeciwdziałanie przemocy i uzależnieniom, realizowane w gminie Krynice. Miejscowe władze samorządowe, szkoła, klub sportowy, ośrodek kultury i pomocy społecznej oraz biblioteka, realizują je za pieniądze, które pozyskali z budżetu państwa.

Od początku września w Szkole Podstawowej w Krynicach odbywają się zajęcia sportowe, a w tym tygodniu uczniowie spotykali się z policjantami, strażakiem i asystentem rodzinnym ośrodka pomocy społecznej. Najmłodsi poznawali zasady bezpieczeństwa w szkole i w drodze do szkoły oraz w domu. Z kolei ich starsi koledzy rozmawiali o cyberprzemocy, stalkingu, dopalaczach i innych uzależnieniach. Informacje w tej sprawie przekazywali uczniom: aspirant Wioletta Myszczyńska i aspirant sztabowy Daniel Prus z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim, Mariola Kowalska z GOPS w Krynicach i Tomasz Kowalski z OSP Krynice, który prezentował umundurowanie i sprzęt strażacki.

To jedno z wielu działań, realizowanych dzięki wsparciu z programu "Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka" Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W ramach projektu "Piłka w grze przeciw przemocy, narkotykom i alkoholowi w Gminie Krynice" sala gimnastyczna SP w Krynicach została doposażona m.in. w piłki, bloki startowe i sprzęt do ringo, w szkole powstał kącik bezpieczeństwa z grami i planszami, a miejscowa biblioteka publiczna kupiła książki i inne publikacje na temat uzależnień od papierosów, alkoholu czy narkotyków.

Z programu skorzystał również Klub Sportowy "Archipelag Roztocze" Krynice, który został doposażony w znaczniki, płotki treningowe i torby na piłki.

W najbliższych planach autorów projektu jest planowany na 11 października "Dzień otwarty dla bezpieczeństwa". Dzieci i rodzice będą wtedy mogli skorzystać z porad psychologa, uczniowie starszych klas - porozmawiać z przedstawicielem Sanepidu, a przedszkolaki - wziąć udział w plenerze malarskim.

Z kolei 21 października Biblioteka Publiczna w Krynicach organizuje spotkanie dla dzieci, młodzieży, rodziców, pedagogów i mieszkańców gminy o dopalaczach i narkotykach.

Ponadto szkoła zorganizowała konkurs na plakat, na który uczniowie zgłosili około 30 propozycji. Wyniki zostaną ogłoszone 29 października podczas uroczystego podsumowania projektu, na którym młodzież zaprezentuje również spektakl o uzależnieniach.

Na realizację tych i innych pomysłów z "Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020" Gmina Krynice otrzymała prawie 13 tysięcy złotych. Z własnego budżetu dołoży jedynie 10 procent kosztów.

pilka w grze 19 sm2 pilka w grze 19 sm3

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Warto zajrzeć

oke logo 1
 
cke logo 1
 
pszs 1
 
   lscdn1
men 1
 
kur lbn

 

Free business joomla templates