Zespół Szkolno - Przedszkolny w Krynicach

Krynice 9, 22-610 Krynice

tel. 84 663 02 15
fax. 84 663 02 33

NIP 921-17-06-463

zskrynice@wp.pl

Siła słów doskonałości

sila slow sm 01W Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Krasnobrodzie 16 października 2013 roku odbyła się uroczystość wręczenia nagród z XIII edycji Konkursu Plastyczno - Literackiego.

Ogólnopolski konkurs organizowany był z okazji Święta Szkoły i XIII Dnia Papieskiego pod hasłem Oblicza Dialogu. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ogólnokształcących, Towarzystwo Uniwersyteckie Fides et Ratio w Warszawie, Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Zamościu , Parafia p.w. Nawiedzenia N.M.P i Parafia p.w. Zesłania Ducha Świętego w Krasnobrodzie oraz Krasnobrodzki Dom Kultury.

Tegoroczny temat skłonił młodych twórców z całej Polski do zilustrowania relacji ludzi z błogosławionym Janem Pawłem II z perspektywy ekumenicznej, której papież poświęcił swoje życie, łącząc narody, religie, kultury.

Z naszej szkoły prace plastyczne i literackie wykonały następujące osoby: Marta Borek, Monika Śmiech, Ewelina Furman, Wiktoria Stopa, Karolina Wojczuk, Joanna Sochan i Dominika Wiśniewska pod kierunkiem Zbigniewa Perduna.

Uczennica z klasy III naszego gimnazjum Joanna Sochan otrzymała wyróżnienie za pracę literacką pt. Siła słów doskonałości. W swojej pracy ukazała potęgę słów Jana Pawła II, które są nadal żywe w budowaniu własnej tożsamości, ilustruje to poniższy fragment:

Jan Paweł II, jakby wtajemniczony w moje wewnętrzne rozterki przytulił mnie. Wokół roiło się od ludzi i ciągle zastanawiam się, jak zdołałem dojść do Niego tak blisko.

- „Przestań się lękać! Zaufaj Bogu, który bogaty jest w miłosierdzie. Jest z tobą Chrystus, niezawodny Dawca nadziei.”

Minęło już kilkanaście lat – wspaniałych lat – i ciągle słyszę głos papieża w swojej głowie. Jego słowa odbijają się od codziennych trudów życia i wracają echem do mojego serca.

- Ojcze… - zacząłem, łkając z radości.

- „Powstań, ty, który już straciłeś nadzieję. Powstań, ty, który cierpisz. Powstań, ponieważ Chrystus objawił ci swoją miłość i przechowuje dla ciebie nieoczekiwaną możliwość realizacji.”

 

sila slow 01
sila slow 02
sila slow 03

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Warto zajrzeć

oke logo 1
 
cke logo 1
 
pszs 1
 
   lscdn1
men 1
 
kur lbn

 

Free business joomla templates