Zespół Szkolno - Przedszkolny w Krynicach

Krynice 9, 22-610 Krynice

tel. 84 663 02 15
fax. 84 663 02 33

NIP 921-17-06-463

zskrynice@wp.pl

Święto pieczonego ziemniaka w Górecku Kościelnym

gor kosc sm 01W jesienny ciepły poranek,  10 października  2013 roku uczniowie z klas IV, V, VI, pod opieką nauczycieli: Anny Parfin, Adama Mużacza, Bożeny Matwiej, wyruszyli do Górecka Kościelnego na  święto pieczonego ziemniaka. Przewodnikiem wyjazdu był Pan Piotr Szprengier z Biura Podróży Antea.

Na początku obejrzeliśmy  modrzewiowy kościół parafialny z XVIII wieku pw.  św. Stanisława. Następnie spacerowaliśmy po Alei Dębowej, podziwiając  majestatyczne wiekowe  drzewa,  kapliczki przydrożne. Dużo radości sprawiło chłopcom mierzenie obwodu największego a zarazem najstarszego dębu. W pniach starych drzew szukaliśmy nietoperzy, które w tym czasie spokojnie sobie spały.  Przemierzając brzegiem rzeki Szum,  dotarliśmy do kapliczki ,,na wodzie’’ i do ,,Bożej Łezki’’.

Następnie zostaliśmy poddani próbie pokonywania przeszkód leśnych. Spacer szlakiem do tamy bobrów- tak określił to Pan przewodnik- był sprawdzianem naszej koncentracji uwagi, kondycji fizycznej oraz orientacji w terenie. Szczęśliwie  dotarliśmy do żeremi bobrów, a niektórzy z nas nawet je widzieli.

Prawdziwa radość i zabawa rozpoczęły się na dobre na polanie ,,Karczmy nad Szumem’’.  Gry i zabawy rekreacyjno-integracyjne zdawały się nie mieć końca: rzut beretem , mini szczudła, szczudła, gąsienica, rower przeciwskrętny,  przeciąganie liny, biegi w nartach, ringo, rzuty na celność i inne.  Nieco zmęczeni tymi wyczynami  przystąpiliśmy do części właściwej naszego wyjazdu- pieczenia kiełbasek i ziemniaków  a póżniej degustacji. Również gorąca herbata ogromnie nam smakowała.

Zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do szkoły.  To był wspaniały wyjazd! W zimowe dni  chętnie powrócimy pamięcią do święta pieczonego ziemniaka  na Roztoczu.

 

galeria zdjęć z wyjazdu

gor kosc sm 02  gor kosc sm 03

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Warto zajrzeć

oke logo 1
 
cke logo 1
 
pszs 1
 
   lscdn1
men 1
 
kur lbn

 

Free business joomla templates