Zespół Szkolno - Przedszkolny w Krynicach

Krynice 9, 22-610 Krynice

tel. 84 663 02 15
fax. 84 663 02 33

NIP 921-17-06-463

zskrynice@wp.pl

Utrwalić wspomnienia, zachować pamięć …

izba sm 21Pięknieje budynek Szkoły Podstawowej w Krynicach. Po termomodernizacji jest bardziej estetyczny, funkcjonalny i przyjazny. Za chwilę radosne głosy dzieci słychać będzie w przedszkolu, które swoją klasą i nowoczesnością przewyższy wiele obiektów oświatowych w powiecie tomaszowskim. Wiosną wielofunkcyjne boisko przywita spragnionych ruchu i rywalizacji młodych sportowców. I kiedy tak bardzo cieszymy się z teraźniejszości i wybiegamy myślami w przyszłość - przychodzi czas na oddanie pokłonu przeszłości…

Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, pracownicy Szkoły Podstawowej w Krynicach  podjęli wspólną decyzję o godnym upamiętnieniu tych wszystkich ludzi, którzy tworzyli historię naszej szkoły. Uznali, że czas pochylić się nad postaciami dawnych dyrektorów, nauczycieli, uczniów, pracowników i utrwalić  wydarzenia z nimi związane.

Tworzymy „Izbę Pamięci”! To nasza powinność, to nasz obowiązek!

Dlatego też serdecznie prosimy wszystkich, którym, tak jak nam, zależy na utrwaleniu wspomnień i zachowaniu pamięci o współpracę. Gromadzimy stare fotografie (lub ich kopie), na których uwieczniony został dawny wygląd budynku szkolnego, zatrzymane w kadrze wydarzenia z życia szkoły- te podniosłe i uroczyste i te dotyczące dnia codziennego, fotografie, z których nostalgiczne spoglądają  dawni  nauczyciele, uczniowie. Mile widziane będą stare dokumenty: świadectwa, zeszyty , kroniki klasowe, spisane w pamiętnikach uczniowskich wspomnienia.

Z pewnością gdzieś w czeluściach szuflad i starych strychów znajdą się także inne przedmioty związane ze szkołą. Nie pozwólcie, by już nigdy nie ujrzały światła dziennego. My obiecujemy, że damy im wszystkim drugie życie. Wyeksponowane godnie w  Izbie Pamięci – pozostaną tam na zawsze i połączą dawne i przyszłe pokolenia.

izba 21 01
izba 21 02

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Warto zajrzeć

oke logo 1
 
cke logo 1
 
pszs 1
 
   lscdn1
men 1
 
kur lbn

 

Free business joomla templates