Szkoła Podstawowa w Krynicach

Krynice 9, 22-610 Krynice

tel. 84 663 02 15
fax. 84 663 02 33

NIP 921-17-06-463

zskrynice@wp.pl
kontakt@zskrynice.pl

Szósty Eko-Piknik szkolny w Krynicach

ekopiknik 19 sm1Promowanie zdrowego stylu życia i kształtowanie postaw ekologicznych, połączone z integracją ze społecznością lokalna. Takie są główne cele Pikników Ekologicznych, które organizuje Szkoła Podstawowa w Krynicach we współpracy z Nadleśnictwem Tomaszów Lubelski.

Szósta taka impreza odbyła się w czwartek 30 maja, a bawili się na niej nie tylko uczniowie z Krynic, ale również ich rówieśnicy ze Zwiartowa, rodzice i inni mieszkańcy gminy.

W programie tegorocznego pikniku były prezentacje i konkursy przyrodnicze, wystawy, występy artystyczne i inne atrakcje. Zgodnie z wieloletnią już tradycją, kończący naukę w szkole w Krynicach zasadzili na placu szkolnym symboliczne "drzewko absolwentów".

Uczniowie klas IV - VIII ze szkół w Krynicach i Zwiartowie wykonywali w plenerze "eko-ludka" z opakowań wielomateriałowych i kartonów. Czwartoklasiści z Krynic przygotowali spektakl promujący zdrowy styl życia i program "Bieg po zdrowie", a najmłodsze dzieci śpiewały piosenki o tematyce ekologicznej. Ponadto publiczność oklaskiwała występ szkolnej grupy tanecznej "Kobra", którą opiekuje się Aneta Stanisławek oraz pantomimę w wykonaniu dziewczynek z klasy V pod tytułem "Let’s save the world!".

Występom towarzyszyła wystawa edukacyjna Nadleśnictwa Tomaszów Lubelski, a także stoiska ze zdrową żywnością oraz kiermasz obrazów ze sztucznych kwiatów i dziecięcych wyrobów z modeliny, a emocje towarzyszące zabawie jej uczestnicy mogli uwiecznić na zdjęciach w fotobudce.

Czwartkowa impreza była również okazją do podsumowania konkursu religijnego "Moja ulubiona przypowieść biblijna".

Wśród gości tegorocznego pikniku byli: wójt gminy Krynice Jacek Wiśniewski, przewodnicząca rady gminy Bogumiła Dziubińska, sekretarz gminy Jadwiga Chwaleba i skarbnik Sylwia Pitura, proboszcz miejscowej parafii ksiądz kanonik Zbigniew Mazurek, a także przedstawiciele gminnych jednostek samorządowych.

galeria zdjęć:

ekopiknik 19 sm2 ekopiknik 19 sm3

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 221 gości oraz 0 użytkowników.

Warto zajrzeć

oke logo 1
 
cke logo 1
 
pszs 1
 
   lscdn1
men 1
 
kur lbn

 

Free business joomla templates