Szkoła Podstawowa w Krynicach

Krynice 9, 22-610 Krynice

tel. 84 663 02 15
fax. 84 663 02 33

NIP 921-17-06-463

zskrynice@wp.pl
kontakt@zskrynice.pl

Nasze literackie sukcesy

lit sukc 17 sm1Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim ogłosiła I konkurs literacki ,,Moja wakacyjna przygoda’’. Czas złożenia prac wyznaczono na 20 października 2017 r.

Wszyscy uczniowie z klasy szóstej i klasy siódmej naszej szkoły wystartowali w tym przedsięwzięciu, marząc o literackich sukcesach… Do etapu szkolnego przystąpiła duża ekipa śmiałków- 34 !!! Przygotowali oni zaostrzone pióra i puścili wodze fantazji, by jak najlepiej napisać twórcze opowiadanie.

Grupa siedmiu literatów z naszej szkoły odniosła sukcesy w I etapie tegoż konkursu, a ich prace zostały przekazane do powiatu. Oto finaliści: Emilia Buczak, Krystian Kowalski, Natalia Kukułowicz, Aleksander Matuszak, Julia Olszewska, Kacper Perdun, Julia Sachajko.

31 października 2017 r. zostały ogłoszone wyniki. Natalia Kukułowicz- uczennica SP w Krynicach – otrzymała I miejsce w I  Powiatowym Konkursie Literackim ,, Moja wakacyjna przygoda’’.

14 listopada 2017 r. Natalia w czasie gali laureatów otrzymała nagrodę oraz dyplom.
Głośno odczytała swoje twórcze opowiadanie, któremu nadała tytuł: ,,Wielkie niebezpieczeństwo w latarni morskiej’’.

 Autorka pracy dodała: ,,Opowiadanie nawiązuje do nudnie zapowiadających się wakacji Zosi Kwiatek i jej rodziny. Jednak los bywa przewrotny i oto okazuje się, że niedaleko ich letniskowego domku stoi latarnia morska. Niby wygląda normalnie, lecz w środku ktoś przebywa. Zosia z bratem postanawiają wejść do latarni. Dziewczynka ryzykuje życie dla brata. Są w śmiertelnym niebezpieczeństwie, lecz pomoc wezwana przez Zosię przybywa na czas…. To były świetne wakacje!’’.

Gratulujemy Natalii i życzymy dalszych literackich sukcesów!

 

galeria zdjęć:

lit sukc 17 sm2 lit sukc 17 sm3

lit sukc 17 sm4 lit sukc 17 sm5

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 288 gości oraz 0 użytkowników.

Warto zajrzeć

oke logo 1
 
cke logo 1
 
pszs 1
 
   lscdn1
men 1
 
kur lbn

 

Free business joomla templates